• Start
  • Zarządy Oddziałowe
  • Karpacki

Kulig

W dniu 11.02.2017 członkowie NSZZ FSG przy Karpackim Oddziale Straży Granicznych w Nowym Sączu wraz z rodzinami brali udział w kolejnej imprezie integracyjnej zorganizowanej przez Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG. Rodzinny kulig, tak jak w ubiegłych latach miał miejsce w Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie i jak zwykle dopisała zimowa, ale słoneczna pogoda. Uczestnicy zabawy po zakończeniu kuligu mieli możliwość skorzystania z pobytu w karczmie, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek, pieczenie kiełbasek, zabawy dla najmłodszych uczestników oraz wyjątkowa biesiadna atmosfera. Organizacja tradycyjnych kuligów rodzinnych stała się cyklicznym przedsięwzięciem realizowanym przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy przy Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu, w którym zawsze chętnie i licznie biorą udział członkowie Związku wraz z rodzinami.

Czytaj dalej

Zabawa Noworoczna

Już po raz kolejny Region Sądecki Związku Emerytów i Rencistów SG wspólnie z Zarządem Oddziałowym NSZZ FSG przy Karpackim Oddziale SG w Nowym Sączu zorganizował zabawę noworoczną. Impreza odbyła się 4 lutego 2017 roku w sali bankietowej Hotelu IBIS STYLES w Nowym Sączu. O wspaniałe miejsce zabawy oraz doskonałe menu zadbał komitet organizacyjny na czele z Kryspinem Żytkowiczem – Wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego NSZZ FSG i Tadeuszem Wieciechem – Sekretarzem Zarządu Regionu Sądeckiego w Nowym Sączu.
Uczestników zabawy powitali przedstawiciele organizatorów: Dariusz Żabiński i Edward Socha, którzy życząc wszystkim miłej zabawy, dokonali jej rozpoczęcia wznosząc pierwszy toast „Za pomyślność w Nowym 2017 Roku”. Na parkiecie wspólnie bawili się Funkcjonariusze, Pracownicy oraz Emeryci i Renciści Karpackiego Oddziału SG wraz z osobami towarzyszącymi, łącznie ponad 110 osób. Oprawę muzyczną balu zapewnił zespół Orkiestry Reprezentacyjnej SG któremu serdecznie dziękujemy.
Jest to kolejna cykliczna impreza, którą oba Zarządy organizują w ramach wzajemnej współpracy, integrującą byłych i obecnych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Czytaj dalej

Tęczowy Promyk

16 edycja świątecznej akcji charytatywnej „Dzieci-Dzieciom” przeprowadzana przez funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu pod egidą NSZZ FSG.
Już po raz szesnasty Funkcjonariusze Straży Granicznej z Nowego Sącza w dniach 21-22 grudnia 2016 r. pod egidą NSZZ FSG przy Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu, na czele z Kol. Józefem Szabla przeprowadzili świąteczną akcję charytatywną „Dzieci - Dzieciom”.
Jak co roku koordynatorem tej szlachetnej akcji jest Pani Barbara Przygodzka, dyrektor Przedszkola nr 108 w Warszawie, która motywuje młodzież i dzieci warszawskie, aby zbierały żywność, środki czystości, pomoce szkolne i zabawki dla rodzin wielodzietnych najbardziej potrzebujących pomocy z regionów przygranicznych południowej Polski.

Czytaj dalej

98 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 18.11.2016 r., w Karpackim Oddziale Straży Granicznej uczczono 98 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczyli były Kapelan KaOSG ks. płk rez. SG Andrzej Gut w asyście obecnego Kapelana KaOSG ks. szer. SG Roberta Młynarczyka. W uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wraz z przedstawicielami NSZZ FSG, parlamentarzyści Ziemi Sądeckiej oraz przedstawiciele władz lokalnych i służb mundurowych. W trakcie uroczystej zbiórki wręczono awanse, medale i odznaczenia dla pracowników i funkcjonariuszy KaOSG. Z okazji Święta Niepodległości awansem na wyższe stopnie służbowe zostało wyróżnionych 9 oficerów, 45 chorążych oraz 12 podoficerów. Odznaczono również 6 osób Odznaką Straży Granicznej oraz wyróżniono Medalem Pamiątkowym XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej, które wręczali: Komendant Karpackiego Oddziału SG ppłk Stanisław LACIUGA, Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FSG chor. sztab. SG Kryspin ŻYTKOWICZ oraz Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG Karpackiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Dariusz ŻABIŃSKI. Uroczystą zbiórkę prowadzoną w asyście Kompanii Reprezentacyjnej uświetnił również występ patriotyczny wykonany przez zespół dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz wiązanka pieśni patriotycznych odegrana przez Orkiestrę Reprezentacyjną SG.

Czytaj dalej

Turniej tenisa stolowego

KOMUNIKAT

z przebiegu turnieju stołowego o Puchar Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG Ka OSG

W dniu 24.10.2016 r. na hali sportowej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu odbył się turniej tenisa stołowego w kategorii indywidualnej oraz drużynowej, w którym wzięło udział 30 zawodników (w tym 2 kobiety) oraz 9 trzy-osobowych drużyn (pozostałych trzech zawodników występowało tylko w klasyfikacji indywidualnej).

Podczas oficjalnego rozpoczęcia przedstawiono współorganizatorów turnieju, a także poinformowano uczestników o sponsorze zawodów PZU Życie S.A., dzięki pomocy którego, zakupiono atrakcyjne nagrody oraz zapewniono poczęstunek. Po losowaniu przystąpiono do rozgrywek grupowych, a następnie rozgrywki kontynuowano systemem pucharowym aż do wyłonienia mistrza i najlepszych drużyn

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

PREZYDIUM ZARZĄDU ODDZIAŁOWEGO PRZY KaOSG

PREZYDIUM ZARZĄDU ODDZIAŁOWEGO Ka OSG :

Dariusz ŻABIŃSKI – Przewodniczący ZO NSZZ FSG - IP 6653127

Kryspin ŻYTKOWICZ - Wiceprzewodniczący IP 6653305

Witold MAJ – Wiceprzewodniczący-Sekretarz IP 6653185

Rafał SKRABA – Wiceprzewodniczący-Skarbnik IP 6653065

 

ODDZIAŁOWA KOMISJA REWIZYJNA :

Jan GRZYWNOWICZ - Przewodniczący OKR IP 6653046

Józef SZABLA - Wiceprzewodniczący OKR

Paweł WOJTAS - Wiceprzewodniczący OKR

Zarządy terenowe przy KaOSG

PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDÓW TERENOWYCH:

Zbigniew KRZYSZTOFEK - Zarząd Terenowy NR 1 – PSG Zakopane IP 6659555

Kazimierz KRÓL - Zarząd Terenowy NR 2 – PSG Kraków Balice IP 6650322

Dariusz FIRSZT - Zarząd Terenowy NR 3 – PSG Tarnów IP 6631032

Radosław KALUGA - Zarząd Terenowy Nr 5 - PSG Kielce IP 6641951

Bartosz ZGORZAŁO - Zarząd Terenowy NR 4 - Komenda Oddziału IP 6653227